17. G&T Cup Competition Bled - Valentina odlična šesta!

Autor: Administrator , 11. 5. 2023.

Od 9.-11. svibnja 2023. g. na Bledu je održano 17. natjecanje studenata barmena - 17th G&T Cup Competition Bled. Natjecanje su organizirali studenti Višje strokovne šole za gostinstvo, velnes in turizem Bled za učenike škola članica AEHT-e (European association of hotel and tourism schools). U vrlo jakoj konkurenciji 32 natjecatelja iz 6 zemalja (Nizozemske, Austrije, Slovačke, Malte, Hrvatske i Slovenije) naša predstavnica Valentina Žgela, učenica 3.D razreda smjer konobar, plasirala se na visoko 6. mjesto.

Samo natjecanje sastojalo se od 3 dijela:
- prvo su natjecatelji imali na raspolaganju 3 minute za usmenu prezentaciju svoje kreacije (na engleskom jeziku);
- zatim su u 10 minuta trebali pripremiti 5 koktela;
- na kraju su u 15 minuta trebali prepoznati 5 odabranih biljaka ili cvjetova samo po mirisu (od ukupno 20).

Valentina je dobila odlične ocjene za stručni rad prilikom izrade koktela (gdje je zajedno s učenicom iz Nizozemske postigla najveći broj bodova od svih natjecatelja) te za prepoznavanje mirisa gdje dijeli drugo mjesto (bolja od nje bila je jedino učenica iz Maribora). Pobjedu je dakle odnijela prezentacija na engleskom jeziku. Ovaj rezultat postaje još vrjedniji ako se zna da su jedino Hrvatsku predstavljali srednjoškolski učenici, dok su predstavnici svih ostalih zemalja studenti koji su barem 3-4 godine stariji od naših učenika. Osim nas Hrvatsku su još predstavljali učenici škola iz Splita, Bola sa Brača, Krka, Opatije, Osijeka i Zaboka. Pobjedu je odnio predstavnik Malte, od predstavnika škola iz Hrvatske, jedina bolje plasirana od Valentine i to druga bila je učenica iz Osijeka.

Učenicu je za natjecanje pripremala njena mentorica, strukovna učiteljica Zdenka Tomljanović.

Čestitke objema na ovom izuzetnom rezultatu!

Trgovačko-ugostiteljska škola Karlovac / Radićeva 8 i 10, HR-47000 Karlovac / www.ss-trgovacko-ugostiteljska-ka.skole.hr / ured@ss-trgovacko-ugostiteljska-ka.skole.hr