Na terasi školskog restorana „Pod starimi krovovi“ održan 18. Junior barmen cup

Autor: Administrator , 9. 6. 2017.

U petak 9. lipnja 2017. g. Trgovačko-ugostiteljska škola, Karlovac organizirala je, već tradicionalno, Junior barmen cup natjecanje mladih barmena u dvije discipline: klasična priprema duge barske mješavine i slobodan stil. Ukupno 25 natjecatelja predstavljali su 13 škola iz isto toliko gradova iz gotovo svih dijelova Republike Hrvatske.

Kontinentalni dio Hrvatske predstavljali su natjecatelji iz Osijeka, Virovitice, Požege, Zaboka, Zagreba, Karlovca, Siska, pa sve do Korenice, Istru i Kvarner zastupale su škole iz Rovinja i sa otoka Raba, dok su Dalmaciju predstavljale škole iz Splita, Sinja i sa otoka Visa.

Postignuti su sljedeći rezultati:

U disciplini klasična priprema duge barske mješavine natjecao se 21 učenik i učenica. Najbolja je bila Katia Mišan iz Strukovne škole Eugena Kumičića iz Rovinja, drugo mjesto osvojio je Marko Dominik Mlađenović iz Srednje škole Viktorovac iz Siska, dok je treća bila državna prvakinja u disciplini Pripremanje barskih mješavina sa ovogodišnjeg Gastro natjecanja Karla Matešić iz Ugostiteljsko - turističkog učilišta iz Zagreba.

U disciplini Flair - slobodni stil natjecala su se 4 učenika. Trostruku pobjedu odnijeli su predstavnici Ugostiteljsko - turističkog učilišta iz Zagreba. Najbolji je bio Danijel Horvat, drugo mjesto osvojio je Marko Višek, dok je treći bio Pavo Plivelić.

Nagradu publike osvojili su: prvu – Maja Bakota iz Turističko - ugostiteljske škole Split, drugu - Ivan Vukelja iz Srednje škole Markantuna De Dominisa Rab, treću - Rozalija Firšt iz Strukovne škole Virovitica.

Posebnu nagradu za najbolji stručni rad osvojila je Kristina Ribarić iz Trgovačko-ugostiteljske škole, Karlovac.

Učenice Trgovačko-ugostiteljske škole, Karlovac Valentina Frketić i Magdalena Bajs pripremale su Tesline koktele, ovog puta za nijansu bolja bila je Valentina.

U kulturno-umjetničkom dijelu programa nastupili su učenici Glazbene škole Karlovac. Svi natjecatelji su pokazali zavidno umijeće, za što ih je brojna publika nagradila burnim pljeskom. Natjecatelji su uz pića koja je ocjenjivao stručni žiri pripremali i pića koja su podijeljena okupljenim posjetiteljima.

Nakon završetka natjecanja nastavilo se druženje učenika, mentora, ravnatelja i ostalih uzvanika u školskom restoranu „Pod starimi krovovi“ nakon čega je slijedio obilazak Aquatike - najvećeg slatkovodnog akvarija u ovom dijelu Europe.

Dodajmo još da je u dopodnevnim satima u prostoru Škole održan stručni skup iz Kataloga stručnog usavršavanja strukovnih nastavnika u sektoru Turizma i ugostiteljstva Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih kojemu je prisustvovalo 26 sudionika.

Trgovačko-ugostiteljska škola Karlovac / Radićeva 8 i 10, HR-47000 Karlovac / www.ss-trgovacko-ugostiteljska-ka.skole.hr / ured@ss-trgovacko-ugostiteljska-ka.skole.hr