Učenici 4.C razreda na natjecanju Inside Tourism osvojili 1. i 3. mjesto!

Autor: Emanuel Cipurić, 7. 11. 2018.

Učenici 4.C razreda na natjecanju Inside Tourism osvojili 1. i 3. mjesto! Učenici 4.C razreda, program turističko-hotelijerski komercijalist, sudjelovali su na natjecanju u rješavanju poslovnog slučaja koji je organizirala studentska udruga Tourism Lab. Radi se studentskoj udruzi osnovanoj 1998. godine na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu pod imenom Udruga studenata turizma Ekonomskog fakulteta. Natjecanje je namijenjeno učenicima četvrtih razreda srednjih škola turističkog, ugostiteljskog i ekonomskom usmjerenja. Projekt je zamišljen kao natjecanje u rješavanju stvarnih poslovnih slučajeva zadanih od strane turističkih poduzeća. Timovi od 2 do 4 učenika se prijavljuju za određene studije slučaja turističkog i marketinškog karaktera, te sami biraju poduzeće za koje žele riješiti i interpretirati njihov poslovni slučaj. Učenici su mogli odabrati jedan od 4 poslovna slučaja, čije su zadatke kreirali i ocjenjivali sami poslodavci tvrtki koji su sudjelovali na natjecanju - Jadranka hoteli Lošinj, Maistra, Ex-Alto i Istra adventure. Zajedničkom suradnjom učenici dobivaju priliku raditi na stvarnim slučajevima iz turističkog sektora, steći iskustvo, bolju percepciju rada u turizmu, ostvariti suradnju s poduzećima i priliku osvojiti nagrade. Poduzeća s kojima surađuju će kroz natjecanje dobiti bolju sliku potencijalne mlade radne snage u turizmu, a možda i budućih zaposlenika te svakako i dobru promociju kroz projekt. Trgovačko-ugostiteljska škola, Karlovac ove je godine sudjelovala s dva tima koji su rješavali poslovne slučajeve iz grupacije Maistra i slučajeve putničke agencije Ex-Alto. Učenici su nakon odabira poslovnog slučaja u školi rješavati poslovne slučajeve u kojima su morali osmisliti marketinške strategije i planove, kreirati događaje i provesti određena istraživanja iz područja ekonomije, turizma, hotelijerstva i ugostiteljstva. Naši učenici pokazali su marljivost i proaktivnost te predali vrlo zanimljiva i kreativna rješenja prijavljenih poslovnih slučajeva. Rješenja oba prijavljena tima su od strane poslodavaca izabrana među 3 najbolja za određeno poduzeće. Tim koji je rješavao zadatak Ex-Alto putničke agencije je na kraju osvojio treće mjesto, dok je tim koji je rješavao zadatak grupacija Maistra proglašen najboljim i osvojio prvo mjesto. Svi finalisti su dobili certifikat za ulazak u finale, te novčane nagrade u iznosu od 1500 kn po timu za prvo mjesto, odnosno 400 kn za treće mjesto. Ostali sudionici dobivaju certifikat za sudjelovanje na natjecanju. Ukupno se natjecalo 156 učenika u 43 ekipe. Učenici koji su sudjelovali na rješavanju poslovnih slučaja su: Matea Benšić, Petra Vuljanić, Lea Lisac, Lea Gjumić, Natalija Čavlović, Nina Boričević i David Cindrić. Djelatnik Škole, koji je kao mentor pripremao učenike, bio je g. Emanuel Cipurić.

« Ožujak 2024 »

Trgovačko-ugostiteljska škola Karlovac / Radićeva 8 i 10, HR-47000 Karlovac / www.ss-trgovacko-ugostiteljska-ka.skole.hr / ured@ss-trgovacko-ugostiteljska-ka.skole.hr