> Nastava  > Natjecanja

10.junior barmen cuo 2009.

Autor: Administrator , 12. 6. 2009.

ČLANAK IZ KARLOVAČKOG TJEDNIKA  O 10. BARMEN CUPU

10. “Junior barmen cup”

Coctail “Ivana” proglašen najboljim

Prvo mjesto osvojio je barmen Danijel Knežević iz Trgovačko-ugostiteljskog učilišta iz Zagreba. Dino Vukić, učenik Hotelijersko-turističke škole iz Zadra, osvojio je treće mjesto, a učenica škole domaćina, Maja Lokner osvojila je treće mjesto sa coctailom zanimljiva naslova “Obama”

Desetu godinu za redom Trgovačko ugostiteljska škola bila je domaćin državnog prvenstva barmena.
-Sve je počelo kako međuškolsko natjecanje barmena sa svega nekoliko škola, da bi ubrzo u međugradsko i međužupanijsko, a pred pet godina postalo je državno. Nadamo se da bi već slijedeće godine natjecanje trebalo dobiti međunarodni karakter, kada bi se u njega uključile škole iz nama najbližeg okruženja, iz Bosne i Hercegovine, Mađarske, Slovenije i Austrije, rekla je ravnateljica Trgovačko-ugostiteljske škole, Ljiljana Šegavić, naglašavajući kako od tada Agencija za školstvo vodi brigu o datumima natjecanja, propozicijama i članovima prosudbenog tijela. Ove godine predsjednik prosudbenog tijela bio je Drago Sikirić, dopredsjednik Hrvatske udruge barmena, koja je članica Međunarodne organizacije barmena (IDE). Na ovogodišnje natjecanje prijavilo se 15 natjecatelja iz 13 gradova, no natjecanju je pristupilo 13 natjecatelja iz 11 gradova. Natjecatelji iz Opatije i Poreča, zbog bolesti nisu mogli nastupiti. U mnoštvu zanimljivih i vrlo maštovitih cocktaila najveći broj bodova i prvo mjesto pripalo je cocktailu “Ivana”, koji je pripravio barmen Danijel Knežević iz Trgovačko-ugostiteljskog učilišta iz Zagreba. Prosudbeno tijelo donijelo je ovakvu odluku na osnovu originalnog i specifičnog okusa u odnosu na druge coctaile. Drugo mjesto pripalo je Dini Vukiću, učeniku Hotelijersko-turističke škole iz Zadra. Predstavnica karlovačke Trgovačko-ugostiteljske škole, Maja Lokner osvojila je treće mjesto sa coctailom zanimljiva naslova “Obama”. Zasigurno pogađate riječ je o tamnom coctailu. Dodijeljen je i četvrti pehar i to Ivoni Šerić iz Splita za izuzetno uspješan stručni rad.
Kako doznajemo u tijeku su dogovori za uvođenje nove kategorije na “Junior barmen cupu”. Riječ je o tzv. kategoriji flare, koja je sastavni dio svih barmenskih natjecanja, a izaziva velik interes publike. Naime, ona uključuje prave male vratolomije, žongliranje sa čašama i bocama. Organizatori se nadaju da će ova disciplina kroz koju godinu biti na ovom natjecanju, što će zasigurno privući i veći broj publike.
Božica Rataić

Trgovačko-ugostiteljska škola Karlovac / Radićeva 8 i 10, HR-47000 Karlovac / www.ss-trgovacko-ugostiteljska-ka.skole.hr / ured@ss-trgovacko-ugostiteljska-ka.skole.hr