MREŽA KOM5ENTNOSTI

Potpisani ugovori za početak izvođenja radova za uspostavu Regionalnog centra kompetentnosti u zgradi "Oružarne" u Karlovcu!

Autor: Administrator , 23. 2. 2022.

U utorak, 22. veljače 2022. g. u novoj dvorani Ureda županice Karlovačke županije održano je svečano potpisivanje Okvirnog sporazuma, zajedničkog te četiri pojedinačna ugovora o nabavi radova rekonstrukcije objekta "Oružarna", za potrebe Regionalnih centara kompetentnosti u Karlovačkoj županiji. Uvodno, prije samog čina potpisa Ugovora, nazočnima su se obratili zamjenica županice gđa Vesna Hajsan Dolinar, gradonačelnik Grada Karlovca g. Damir Mandić i državna tajnica u Ministarstvu regionalnog razvoja i fondova Europske Unije gđa Spomenka Đurić.

Zamjenica županice je istaknula važnost Centra za sve dionike te se zahvalila svima koji su na bilo koji način u projektu sudjelovali, posebno istaknuvši nastavnike Tehničke i Trgovačko-ugostiteljske škole koji su, u pripremi projekata, dali ogromni doprinos. Gradonačelnik je pak podsjetio kako je na samom početku projekta Grad Karlovac darovao zgradu "Oružarne" Županiji u svrhu izgradnje Centra. Državna tajnica gđa Spomenka Đurić, koja je od samog početka ovog projekta, bila uključena u njegovu realizaciju, istaknula je kako se ulaganjem u obrazovanje ulaže u ljude koji imaju znanje i viziju što je ključno za razvoj svakog posla.

Izabranog izvođača radova, tvrtku  TEXO MOLIOR d.o.o. iz Cavtata, predstavljao je g. Borisom Milivojevićem, s kojim je prvo županica Martina Furdek Hajdin potpisala Okvirni sporazum, a zatim su ugovore s Izvođačem potpisali i ravnatelji Tehničke škole Karlovac g. Ivan Janković i Trgovačko-ugostiteljske škole, Karlovac g. Damir Pleša te dekan Veleučilišta u Karlovcu g. Ivan Štedul.

Vrijednost ugovorenih radova iznosi 36.069.977,23 kn, a aktivnosti će se provesti u sklopu projekata "MREŽA KOM5ENTNOSTI" (KK.09.1.3.01.0005), "RCK - STRuKA" i "RCK - KaRijERA" koje je u okviru Operativnog programa "Konkurentnost i kohezija 2014.-2020.", temeljem poziva za dodjelu bespovratnih sredstava "Uspostava infrastrukture regionalnih centara kompetentnosti u strukovnom obrazovanju kao podrška procesu reforme strukovnog obrazovanja i osposobljavanja", objavilo Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije.

U ime škola potpisnica Ugovora i Veleučilišta okupljenima se obratio ravnatelj Tehničke škole g. Ivan Janković, nakon čijeg je izlaganja g. Milivojević ukratko predstavio svoju tvrtku. Na samom kraju svečanosti i županica se zahvalila svima koji su u projektu do sada sudjelovali, naglasivši njegovu važnost za obnovu Grada Karlovca i karlovačke Zvijezde te doprinos kojeg ima ne samo u školstvu, već i gospodarstvu Grada i Županije.

Trgovačko-ugostiteljska škola Karlovac / Radićeva 8 i 10, HR-47000 Karlovac / www.ss-trgovacko-ugostiteljska-ka.skole.hr / ured@ss-trgovacko-ugostiteljska-ka.skole.hr