PROCEDURA ZA PRIMANJE I PROVJERE RAČUNA

Autor: Administrator , 1. 3. 2012.

Trgovačko-ugostiteljska škole

Karlovac, Radićeva 8 i 10

KLASA:003-06/12-01/08

URBROJ:2133-46-01-12-01

Karlovac, 24.2.2012.

Sukladno članku  93. Statuta Trgovačko-ugostiteljske škole, Karlovac,  ravnateljica Škole Ljiljana Šegavić, dipl.ing.  donijela je 24.2.2012. godine

PROCEDURU  ZAPRIMANJA  I  PROVJERE  RAČUNA

1. Preuzimanje robe, usluga, praćenje radova

Zaposlenik koji je predložio nabavu preuzima robu, odnosno prati obavljanje naručenih i ugovorenih usluga i radova.

1. Provjera vrste, količine, kvalitete i ostalih sastojaka u skladu s naručenim ili ugovorenim

Zaposlenik koji je predložio nabavu,  prigodom preuzimanja naručenog, svojim potpisom i upisom datuma preuzimanja na  otpremnici, fakturi ili obračunskoj situaciji potvrđuje da je obavljena  suštinska kontrola  isporučene robe, obavljenih usluga i radova (provjerom vrste, količine, kvalitete i ostalih sastojaka isporučenog s naručenim ili ugovorenim).

1. Zaprimanje računa dobavljača

Tajnica Škole zaprima račun dobavljača i na njega upisuje datum primitka te ga prosljeđuje voditelju računovodstva. Voditelj računovodstva provodi formalne provjere svih elemenata računa i matematičke kontrole te kompletira račun s narudžbenicom i otpremnicom odnosno zapisnikom o obavljenoj usluzi ili radu.

1. Davanje potvrde da je moguće izvršiti plaćanje po primljenoj fakturi, ugovoru ili obračunskoj situaciji

Voditelj računovodstva nakon kompletiranja računa  stavlja svoj potpis na račun kojim odobrava njegovo evidentiranje u računovodstvenom sustavu i račun dostavlja ravnatelju Škole na odobravanje plaćanja.

1. Odobravanje plaćanja

Ravnatelj Škole po zaprimanju računa od voditelja računovodstva, koji je odobrio evidentiranje u računovodstvenom sustavu, svojim potpisom na računu i stavljanjem datuma daje nalog za plaćanje računa u skladu s datumom dospijeća.

VI.       Javnost procedure

Procedura zaprimanja i preuzimanja računa dostupna je svim zaposlenicima Škole na mrežnim stranicama i oglasnoj ploči Škole.

Ravnatelj:

Ljiljana Šegavić, dipl.ing.

Trgovačko-ugostiteljska škola Karlovac / Radićeva 8 i 10, HR-47000 Karlovac / www.ss-trgovacko-ugostiteljska-ka.skole.hr / ured@ss-trgovacko-ugostiteljska-ka.skole.hr